Ana Sayfa>Firma>Tarihçe>Temsilciliklerin Tarihçesi

Temsilciliklerin Tarihçesi

1981

FACHAUSSTELLUNGEN HECKMANN GmbH* (HECKMANN GmbH İhtisas fuarları)

1981 yılında, Deutsche Messe AG’nin öncü şirketi olan ve Almanya’nın Hannover ve Bremen kentlerinde yerleşik, FACHAUS-STELLUNGEN HECKMANN GmbH’yı devraldı. Bu uzman fuar şirketi, Infa, ABF, dental informa, Pferd & Jagd (Atlar ve avcılık), Yaşlı bakımı gibi bölgesel fuar ve tüketici sergileri ve Bremen ve Nürnberg kentlerinde çeşitli etkinlikler düzenliyor.


1985

Yurtdışı Ticaret Fuarları

Yan kuruluşu “HANNOVER MESSE International” (HMI)’nin tanıtılması
İlk defa 1981 yılında ana şirketin bir iş birimi olarak kurulan HANNOVER MESSE INTERNATIONAL (HFI), 1985 yılında bağımsız bir limited şirketi olarak ana şirkete katıldı. Yurt dışında kendi uluslararası sanayi ve ticaret fuarlarını tasarlıyor ve düzenliyor. Pratik uygulamaları olan bir şirket olarak, sanayi gruplarına ait ülke standlarının organizasyonundan, bilgi kontuarlarının oluşturulmasından ve okyanus ötesi ticari fuar ve sergilerde özel şovlardan sorumlu.


2000

Yurtdışı Ticaret Fuarları

2000 yılı okyanus ötesi ticaret fuarları alanına yeniden yapılandırma ile damgasını vurdu. Altı yabancı yan kuruluş, (ABD, Singapur, Türkiye, Hong Kong, Shanghai ve Sao Paulo) katılımcı kuruluşlara, özellikle farklı yerel pazarlara özgü geliştirilen fuarlar ile yeni ihracat fırsatları sunuyor. Yan kuruluşlar Hannover’deki ana şirketten sürekli destek alıyor. Ana şirketin portföyünün bir parçası olmayan okyanus ötesi ticari fuarlar, HFI’nın şemsiyesi altında kalmaya devam edecek. HIF ise yurtdışındaki ticari fuarların koordinasyonundan son sorumlu olmayı sürdürecek.


2005

Yurtdışı Ticaret Fuarları

Avustralya, Brazilya, Çin, Singapur, Tayland ve Türkiye. Deutsche Messe AG dünyanın bu ülkelerinde sekiz ofis aracılığı ile İhracat odaklı şirketlere, 2005 yılında daha fazla büyüme potansiyeli sağlamada destek verdi. Şirket stratejisine, Almanya’nın Hannover kentindeki merkezinde başarı ile düzenlenen fuarların “uluslararası markaları” dahil. Şirketin Asya merkezli etkinliklerinin kilit faktörü ise, Deutsche Messe AG’nin, Shanghai’ın Pudong kentindeki Shanghai New International Expo Centre (SNIEC)’e dahil edilmesi. SNIEC; Düsseldorf, Hannover ve Münihli büyük Alman fuar kuruluşlarının Çinli ortaklar ile biraraya gelerek Kasım 2001 tarihinde sonradan geliştirilen, yeni bir organizasyon ile ilgili ortak projesini temsil ediyor. İlk defa dünyanın bu tarafında, uluslararası kuruluşlarının Almanya’daki standartlarda bir fuar ortamının yaratılması övgü kaynağı. Almanya’da sürdürdüğü asıl faaliyetleri ve yurtdışında gerçekleştirdiği kapsamlı satış faaliyetleri dışında Deutsche Messe AG, fuar katılımcıları ve ziyaretçilerine destek servisler sunma konusunda da büyüme fırsatları olduğunu görüyor. Kapsamlı incoming hizmeti veren Travel2Fairs GmbH adlı turizm acentasındaki hisse çoğunluğu, şirketin, gelişmiş müşteri odaklılığına doğru yenilenmiş girişimlerinin önemli bir örneği.

Haberler

ISK-SODEX ARENA, Ustalar Ligi ve Geleceğin Ustaları yarışmaları ile sektörün en iyilerini ve geleceğin ustalarını belirleyecek

Halı ve zemin kaplamaları sektörünün lider fuarı DOMOTEX Turkey kapılarını açtı

DOMOTEX Turkey halı ve zemin kaplamaları sektörü devlerini Antalya’da ağırlayacak

Hannover Fairs Turkey e-Bülten

  • En son haberler ve önemli tarihler
  • Fuar ziyaretleri için daha fazla hizmet
  • Heyecan verici özel promosyonlar ve teklifler